Kangal Köpekleri Fiyatları


Ünü artık Avrupa’ya yayılmış, değeri son zamanlarda daha çok anlaşılmaya başlamış bu özelliklerde ki Sivas kangal yavrularının da illa ki bir değeri olması gerek. Sahibini koşulsuz şartsız sahiplenen, sonsuz itaat ve sadakat gösteren, normal köpeklere eğitimle verilen özelliklere doğuştan sahip olan bu köpekler için çok büyük meblağlar da değil aslında istenilen rakamlar. Yurt dışına dahi 5.000 – 10.000 TL gibi meblağlarla gönderilen Sivas kangal yavruları, ülkemizde daha küçük olan besleme çiftliklerinde daha uygun fiyatlardan bulunabiliyor.

Rapor ile ırk garantisi verebilen kangal çiftliklerinde, sağlıklı bir şekilde ve uygun ortamlarda yetiştirilmiş Sivas kangal yavrularını 1000 TL’den başlayan fiyatlarla, 2000 TL yi bulan fiyatlara kadar bulabilirsiniz. Evlerde, ruhsatı olmayan, raporla ırk garantisi veremeyen çiftliklerde 750 – 1000 TL arası bulunabilen kangal köpekleri, çoğu zaman melez çıkıyor ve ırkının getirdiği, insanların beklediği Sivas kangalı özelliklerini gösteremiyor. Kötü şartlar altında, iyi beslenemeyen ve ırkını koruyamayan kangal köpekleri; Sivas kangallarının genel ve belirleyici özelliklerinden olan sadakat, itaat, güven, cesaret ve gücü sergileyemiyorlar.

Kangal köpekleri fiyatları

Çiftliklere giderek anne – babasını da görerek raporlarıyla birlikte ırk garantisini alarak aldığınız yavrulardan her zaman için beklediğiniz sonucu alabilirsiniz. Sürekli olarak ‘’Raporlarla birlikte ırk garantisi’’ tabirlerini kullanıyorum; bunun nedeni Sivas kangallarının bilinçlice üretilmesi ve yıllardır korudukları benlikleri korumaya devam ederek sağlıklı nesiller verebilmesidir. Melezleştirilen, bakımı yapılmayan Sivas kangal yavruları beklenen performansı veremedikleri gibi Sivas kangallarının da ününe zarar getirirler.

Gerçek bir kangal köpeğine sahip olabilmek için 1000-1500 TL gibi bir fiyatı gözünüzden çıkartarak sağlam bir Sivas kangal yavrusu almalısınız ve kendiniz evinizde gerekli koşullarda besleyerek kendinize alıştırmalısınız. Kendinizin istediğiniz yönde eğiterek büyüttüğünüz Sivas kangalı ileride size en iyi sonucu verebilecek, en sağlıklı şekilde devam edebileceğiniz yavrulardır.

Eğer besleme kısmına çok önem vermeyip, direkt olarak sürünüze, çiftliğinize bir bekçi istiyorsanız 3000 TL ile 5000 TL arası bir meblağ ayırarak ırk garantili bir Sivas kangal köpeği almalısınız. Fiyattan kaçınarak garantisi olmayan köpekleri aldığınız taktirde hem istediğiniz sonuçları elde edemezsiniz hem de hobi olarak beslediğiniz duyguyu bu melez yavrularla öldürebilirsiniz.

Sonuç olarak Sivas kangal yavrusu olarak gerçek ırkta ve özellikte bir köpeği 1000 TL ile 1500 TL arası bir meblağa bulurken, gerçek ırk garantisi veremeyen – hepsi melez, hepsi garanti veremez demiyoruz, çoğu bu garantiyi veremez çünkü kangallar zor durumda kaldıklarında sürüleri kollarken farklı cinslerle eşleşmiş olabilirler – yerlerden 400 ile 500 TL arası bulabilirsiniz.

Yavru kangal bakımı zor gelirse de gerçek özellikte bir kangal köpeğini 3000 TL ile 5.000 TL arası elde edebilirsiniz.